- ČR: Index PMI ve výrobním sektoru se na konci května dostal na hodnotu 46,1 bodu. Státní rozpočet se koncem stejného měsíce nacházel ve schodku 210,4 miliardy korun, což je o 61 miliard méně než ve stejném období vloni.
- Eurozóna: Index PMI ve výrobním sektoru měl podle finálního květnového údaje hodnotu 47,3 bodu.
- Německo: Index PMI ve výrobním sektoru stoupl v květnu dle finálních dat na 45,4 bodu.
- Polsko: Index PMI ve výrobním sektoru se na konci května nacházel na úrovni rovných 45 bodů. Hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí podle finálního údaje stoupl o 0,5 procenta mezikvartálně, respektive o 2,0 procenta meziročně.
- USA: Index PMI ve výrobním sektoru se dle zpřesněného údaje nacházel koncem května na hladině 51,3 bodu. A pokud jde o index ISM ve výrobním sektoru, ten měl na konci předešlého měsíce hodnotu 48,7 bodu.
- EURCZK: Nový obchodní týden, nový měsíc, leč výše směnného kurzu na devizovém páru koruny a eura de facto stejná. Ranní a odpolední hodnoty se včera lišily jen o jeden haléř ve prospěch eura, které posílilo na úroveň 24,70 CZK/EUR.
- USDCZK & PLNCZK: V případě měnového páru české koruny a amerického dolaru vypadal pondělní vývoj trochu jinak. Zejména zásluhou silného odpoledne si včera tuzemská měna mírně polepšila a obchodování uzavřela kurzem 22,72 CZK/USD. Mírné zlepšení zaznamenala koruna rovněž na páru s polským zlotým, přičemž rovněž se tak stalo hlavně zásluhou vydařeného odpoledne. Během něj kurz klesl z dřívějších 5,78 CZK/PLN na konečných 5,77 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Maďarský forint, podobně jako česká koruna, ve svém pondělním duelu s eurem zaváhal. Ačkoliv se pozdě odpoledne chopil iniciativy a začal posilovat, na lepší kurz než 391,2 HUF/EUR to v jeho podání už nestačilo. A velmi podobně dopadl i polský zlotý. Z ranního kurzu 4,273 PLN/EUR se po několika hodinách obchodování dostal na úroveň 4,282 PLN/EUR.
- EURUSD: Jak vypadala situace na hlavním měnovém páru? Navzdory průběhu byl vítěz nakonec jednoznačný, přičemž stalo se jím euro, které posílilo k hladině 1,087 USD/EUR.
- ČR: Hrubé mzdy (Q1/2024).
- Německo: Míra nezaměstnanosti (květen).
- USA: Průmyslové objednávky, počet volných pracovních míst (obojí duben).