- Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v lednu setrvala na 6,2 % (data za prosinec byla revidována směrem dolů na 6,2 %). Předsedkyně Evropské komise U. von der Leyenová představila plán na „přezbrojení Evropy“, který by měl umožnit mobilizovat až 800 miliard eur na posílení evropské obranyschopnosti a navýšení vojenských kapacit i na poskytnutí okamžité pomoci Ukrajině.
- USA: Začala platit 25% cla na dovoz zboží z Kanady, Mexika a další dodatečná 10% cla na zboží z Číny (celkem dodatečných 20 %). Americký prezident D. Trump nařídil přerušit americkou vojenskou pomoc Ukrajině.
- EURCZK: České koruně se včera na měnovém páru s eurem nedařilo. Zatímco ještě v ranních hodinách probíhalo obchodování na hranici 25,0 CZK/EUR, odpoledne česká měna zavírala mírně pod úrovní 25,10 CZK/EUR.
- USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru se české měně naopak dařilo. Po poledni zamířila až k hladině 23,70 CZK/EUR. V průběhu odpoledne sice část zisků odevzdala, v souhrnu však přesto posílila. Na konci odpoledne se pohybovala pod úrovní 23,85 CZK/USD. Vůči polskému zlotému české koruna mírně posílila, zakončila na hladině 6,01 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn si maďarský forint udržel předešlé zisky a převažovalo obchodování pod hranicí 400 HUF/EUR. V závěru odpoledne se obchodovalo těsně pod hladinou 399,5 HUF/EUR. Polskému zlotému se na měnovém páru s eurem nedařilo, zavíral na úrovni 4,17 PLN/EUR.
- EURUSD: Na hlavním měnovém páru se včera stejně jako v úvodu týdne dařilo společné evropské měně. V průběhu dne euro zamířilo nad hranici 1,055 USD/EUR. Část zisků později odevzdalo a obchodovalo se pod touto úrovní. Euro posílilo na nejsilnější úrovně od loňského prosince. Na obchodování měly vliv zejména události mimo makroekonomický kalendář, zejména U. von der Leyenovou představený plán EU na posílení evropské obrany zahrnující 800 miliard euro. Americký prezident D. Trump pak oznámil pozastavení vojenské pomoci Ukrajině (pouze několik dnů po střetu s ukrajinským prezidentem V. Zelenským) a vešla v platnost avizovaná cla na dovoz zboží z Mexika, Kanady a Číny. Kanada reagovala zavedením 25% cel na dovoz zboží z USA, Čína plánuje zavést 10-15% cla od 10. března.
- ČR: Index spotřebitelských cen (únor)
- Eurozóna: Kompozitní index PMI (únor), Index PMI v sektoru služeb (únor), Ceny průmyslových výrobců (leden)
- Německo: Kompozitní index PMI (únor), Index PMI v sektoru služeb (únor)
- USA: Tvorba pracovních míst v soukromém sektoru ADP (únor), Kompozitní index PMI (únor), Index PMI v sektoru služeb (únor), Průmyslové zakázky (leden), Index ISM v sektoru služeb (únor), Béžová kniha Fedu