- ČR: Květnová míra nezaměstnanosti činila 3,6 procenta. To je o 0,1procentního bodu méně, než jakou hodnotu měla o měsíc dříve.
- Eurozóna: Index důvěry investorů Sentix aktuálně činí 0,3 bodu.
- EURCZK: Hlavní zprávou včerejšího dne bylo zveřejnění podílu nezaměstnaných osob, který dle údajů Českého statistického úřadu v květnu klesl na úroveň 3,6 procenta. To znamená, že Česko se může i nadále chlubit nejmenší mírou nezaměstnanosti v rámci celé Evropské unie. Co se vývoje na devizových trzích týče, ten vypadal následovně. V případně měnového páru koruny a eura docházelo během pondělka k výkyvům na obě strany, nakonec ale „zvítězila“ česká měna, která si polepšila o jeden haléř na úroveň 24,63 CZK/EUR.
- USDCZK & PLNCZK: K výkyvům na obě straně docházelo rovněž na měnovém páru koruny a amerického dolaru. Zde byl však výsledek oproti předchozímu případu opačný – posílil dolar, a to na hodnotu 22,94 CZK/USD. V případě devizového trhu, kde se koruna směňuje za polský zlotý, se už kurz vyvíjel pro českou měnu opět příznivě. A to dokonce tak moc, že se drží na nejlepších číslech od konce letošního ledna. Onen kurz má totiž hodnotu 5,69 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Jak si v pondělí vedly ostatní středoevropské měny? Maďarskému forintu se příliš nezadařilo, neboť oslabil z ranních 391,4 HUF/EUR na pozdějších 393,4 HUF/EUR. A ani polský zlotý na tom nebyl o mnoho lépe – i tato regionální měna svůj duel proti euru prohrála a včerejší obchodování uzavřela kurzem 4,327 PLN/EUR.
- EURUSD: Nakonec, nikoliv však v poslední řadě, je tu eurodolar. Ačkoliv evropská měna si během dne pár dílčích zisků připsala, vítěz byl zcela zřejmý. A byl jím dolar, jenž posílil k úrovni 1,073 USD/EUR. Na takové hodnoty se naposledy pohyboval přibližně před měsícem.
- ČR: Index spotřebitelských cen (květen).
- Eurozóna: Projevy členů Evropské centrální banky.