- Německo: Spotřebitelské ceny v únoru dle finálních dat vzrostly o 0,4 % m/m a o 2,3 % r/r (dle údajů harmonizovaných s EU o 0,5 % m/m a o 2,6 % r/r).
- Polsko: Spotřebitelské ceny v únoru dle finálních dat vzrostly o 0,3 % m/m a o 4,9 % r/r.
- USA: Spotřebitelská důvěra podle průzkumu Michiganské univerzity v březnu dle předběžného odhadu klesla na 57,9 b.
- EURCZK: Na měnovém páru s eurem česká koruna zprvu od ranních hodin oslabovala k úrovni 25,10 CZK/EUR, ztráty se jí však později podařilo umazat a v souhrnu naopak oproti čtvrtku posílila. Na konci odpoledne probíhalo obchodování pod úrovní 25,05 CZK/EUR.
- USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru se česká koruna ještě v dopoledních hodinách pohybovala nad hladinou 23,10 CZK/USD, poté prudce posílila pod úroveň 22,95 CZK/USD. Odpoledne část zisků odevzdala a zakončila mírně nad hranicí 23,0 CZK/USD. Na měnovém páru s polským zlotým koruna oslabila nad hranici 6,0 CZK/PLN, část ztrát umazala a na konci odpoledne se pohybovala mírně pod touto hladinou.
- EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se maďarský forint pohyboval v bližším okolí hladiny 400 HUF/EUR, zakončil pod touto úrovní. Polský zlotý si pak v závěru týdne udržel předešlé zisky a v průběhu dne posílil k hladině 4,17 PLN/EUR. Část zisků odevzdal, v souhrnu však přesto posílil, v závěru odpoledne se obchodovalo na úrovni 4,18 PLN/EUR.
- EURUSD: Na hlavním měnovém páru se dařilo euru, které posílilo nad hladinu 1,090 USD/EUR. Důvodem pro tyto zisky eura byla pravděpodobně zpráva o dohodě stran možné příští německé vlády (CDU/CSU, SPD se Zelenými) o fiskálním balíku. Tato dohoda by mohla zvýšit výdaje na obranu a výrazně oživit růst německé ekonomiky. Na konci odpoledne probíhalo obchodování pod úrovní 1,090 USD/EUR. Březnová důvěra amerických spotřebitelů pak přinesla velké zklamání, když klesla na hodnotu 57,9 b. (tržní odhad 63,1 b.) a je tak nejnižší od listopadu 2022. Nálada spotřebitelů se zhoršuje již třetí měsíc v řadě, spotřebitelé uvádějí větší nejistotu v souvislosti s politikou a dalšími ekonomickými faktory. Inflační očekávání prudce vzrostla (roční ukazatel vzrostl na 4,9 %, což je nejvíce od listopadu 2022; inflační očekávání pro příštích 5 let vzrostla na 3,9 % z únorových 3,5 %, což je největší meziměsíční nárůst od roku 1993).
- ČR: Běžný účet platební bilance (leden), Ceny průmyslových výrobců (únor)
- Polsko: Spotřebitelské ceny – jádrová složka (únor), Běžný účet platební bilance (leden)
- USA: Maloobchodní tržby (únor), Index vývoje na trhu nemovitostí NAHB (březen), Index výrobní aktivity v okolí New Yorku (březen)