- ČR: Ceny průmyslových výrobců se v květnu meziročně navýšily o rovné jedno procento. Pokud však jde o jejich meziměsíční srovnání, zde statistici evidují naopak 1,2procentní pokles.
- Polsko: Květnový index spotřebitelských cen, respektive jeho jádrová složka, měl hodnotu +3,8 procenta meziročně.
- USA: Index výrobní aktivity v okolí New Yorku se aktuálně nachází na hranici -6,0 bodu.
- EURCZK: Do dalšího červnového týdne vkročila česká koruna v dobrém rozpoložení, neboť hned od časného rána začala vůči euru posilovat. Naneštěstí jí tento trend vydržel ani ne do oběda, pak se chopila iniciativy právě jednotná evropská měna, která všechny své předchozí ztráty umazala, a k tomu přidala ještě něco navíc. Výsledkem tak bylo navýšení kurzu z pohledu koruny na úroveň 24,73 CZK/EUR.
- USDCZK & PLNCZK: Podobně jako v předchozím případě, i na devizovém trhu s americkým dolarem koruna od rána posilovala, přičemž i zde se následně celá situace o 180 stupňů otočila. Rozdíl byl nicméně v tom, že dolar odpoledne posiloval jen pozvolna, což znamenalo, že ve srovnání s brzkými ranními hodinami byl měnový kurz na konci dne nižší. Koruna si polepšila o dva haléře a uzavřela na hodnotě 23,08 CZK/USD. Na devizovém trhu s polským zlotým byl vývoj následující: až na výjimky zde v pondělí posilovala polská měna, které se díky tomuto výkonu podařilo uzavřít na hladině 5,67 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Jak se v pondělí vedlo ostatním středoevropským měnám? Maďarský forint na rozdíl od koruny posílil, a to z ranních 397,8 HUF/EUR na konečných 396,4 HUF/EUR. Podobně se včera zadařilo také polskému zlotému, který snížil úroveň směnného kurzu vůči euru na 4,359 PLN/EUR.
- EURUSD: Co se hlavního měnového páru týče, zde byl včerejší vítěz zřejmý. Bylo jím euro, jež bez větších problémů posílilo k hodnotě 1,072 USD/EUR.
- Eurozóna: Index spotřebitelských cen (květen), index ekonomického sentimentu ZEW (červen).
- Německo: Index ekonomického sentimentu ZEW (červen).
- USA: Maloobchodní tržby, průmyslová produkce (obojí květen).