- ČR: Ceny průmyslových výrobců v únoru meziměsíčně narostly o 0,5 procenta. Pokud však jde o jejich meziroční srovnání, zde statistici evidují 0,9procentní pokles.
- Eurozóna: Index spotřebitelských cen se dle finálního údaje v únoru zastavil na úrovni +0,6 procenta meziměsíčně, respektive +2,6 procenta meziročně. Zahraniční obchod pak v lednu skončil přebytkem ve výši 11,4 miliardy eur.
- Polsko: Index spotřebitelských cen, respektive jeho jádrová složka měla v únoru hodnotu +5,4 procenta meziročně.
- USA: Index vývoje na trhu nemovitostí NAHB se aktuálně nachází na hladině 51 bodů.
- EURCZK: České koruně se vstup do nového obchodného týdne příliš nevydařil, když na měnovém páru s eurem oslabila hned o několik haléřů. Zatímco časně zrána bylo jedno euro k dostání za 25,13 Kč, pozdě odpoledne už na ukazateli svítila hodnota 25,22 CZK/EUR. Tím se tak česká měna vrátila na úroveň z minulého čtvrtka.
- USDCZK & PLNCZK: Jak už to tak bývá, podobná situace včera panovala rovněž na měnovém páru koruny a amerického dolaru. I zde si tuzemská měna sice pár dílčích zisků připsala, její ztráty však byly podstatně větší, což nakonec vyústilo v situaci, kdy se dolar obchodoval v kurzu 23,17 CZK/USD. Jediným trhem, kde si česká koruna nepohoršila, leč ani nepolepšila, byl ten, na němž se směňuje za polský zlotý a naopak. Ještě chvíli před koncem obchodování to vypadalo pro korunu slibně, o remíze rozhodla až poslední hodina. Během ní se kurz vrátil na hladinu 5,84 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Nedařilo se ani maďarskému forintu, který vůči jednotné evropské měně ztrácel de facto kontinuálně. Tyto dílčí ztráty pak znamenaly zavírací kurz na úrovni 394,5 HUF/EUR. A co polský zlotý? I ten byl v pondělí na euro krátký – z ranních 4,303 PLN/EUR oslabil v průběhu dne až na konečných 4,319 PLN/EUR.
- EURUSD: Aby byl výčet kompletní, je potřeba zmínit ještě včerejší situaci na hlavním měnovém páru. V duelu euro – dolar byly síly dlouhou dobu vyrovnané. Samý závěr dne každopádně rozhodl o těsné výhře dolaru, jenž uzavřel kurzem 1,088 USD/EUR.
- Eurozóna: Vývoj mezd (Q4/2023), index ekonomického sentimentu (březen).
- Německo: Index ekonomického sentimentu (březen).
- USA: Počet nově vydaných stavebních povolení, počet nově zahájených výstaveb (obojí únor).