- ČR: Ceny průmyslových výrobců v dubnu meziměsíčně poskočily o 0,2 procenta. Pokud jde o jejich meziroční srovnání, zde byl nárůst dokonce 1,4procentní.
- EURCZK: Začátek dalšího květnového týdne byl na hlavní ekonomické události poněkud skoupý, trhy ale fungovaly víceméně ve standardním režimu. A jak vyplynulo z dostupných dat, české koruně se včerejšek úplně nevydařil. Na měnovém páru s eurem si pohoršila, a to z ranních 24,70 CZK/EUR na pozdějších 24,73 CZK/EUR.
- USDCZK & PLNCZK: Velice podobná situace panovala v pondělí také na dalším námi sledovaném páru, tedy na tom, kde koruna směňuje za americký dolar a naopak. Přestože dílčí zisky si v průběhu dne připsaly obě zmíněné měny, úspěšnější nakonec byla ta americká, která posílila na hranici 22,76 CZK/USD. Smolný start týdne potvrdila koruna nezdarem na devizovém trhu s polským zlotým. Průběh byl de facto podobný jako v předchozích dvou případech, přičemž výsledný kurz měl hodnotu 5,81 CZK/PLN, což je o dva haléře víc než časně zrána.
- EURHUF & EURPLN: Komu se naopak na rozdíl od české koruny včera zadařilo, byl maďarský forint. A to navíc ve chvíli, kdy v Maďarsku měli státní svátek, v důsledku čehož tamní trhy vykazovaly nižší likviditu. Tak či tak si forint polepšil z dřívějších 386,8 HUF/EUR na konečných 385,5 HUF/EUR. A polepšil si rovněž polský zlotý, který si zásluhou kontinuálních zisků dokráčel pro kurz 4,253 PLN/EUR.
- EURUSD: Na hlavním měnovém páru byl včera vítěz zřejmý, přičemž jím byl americký dolar. Ačkoliv i americká měna zaznamenala během dne několik zaváhání, tak své tažení dotáhla do zdárného konce a polepšila si na úroveň 1,087 USD/EUR.
- Eurozóna: Běžný účet platební bilance, obchodní bilance, stavební produkce (vše březen). Projev šéfky Evropské centrální banky Christine Lagardeové.
- Německo: Ceny průmyslových výrobců (duben).
- USA: Projevy členů Fedu (Barkin, Williams, Bostic).