- Německo: Ceny průmyslových výrobců v září meziměsíčně poklesly o 0,5 procenta. Co se týče jejich meziročního srovnání, zde nastal pokles dokonce o 1,4 procenta.
- Polsko: Mzdy v soukromém sektoru se minulý měsíc meziročně zvýšily o 10,3 procenta. Zářijový růst zaměstnanosti v soukromém sektoru byl záporný, a sice na úrovni -0,5 procenta. Průmyslová produkce v témže období meziročně o 0,3 procenta poklesla, přičemž snížily se i ceny průmyslových výrobců, a to konkrétně o 6,3 procenta.
- EURCZK: Česká koruna vstup do nového týdne příliš dobře nezačala. Na měnovém páru s eurem totiž oslabila, a to vinou kontinuálních ztrát. Když se trhy uzavíraly, svítil na ukazateli kurz 25,28 CZK/EUR, tedy z pohledu české měny o pět haléřů horší než ráno.
- USDCZK & PLNCZK: Podobný vývoj byl včera k vidění rovněž na měnovém páru koruny a amerického dolaru. Zde se sice česká měna pár dílčích úspěchů dočkala, dolar ji ovšem v celkovém výsledku jednoznačně zastínil. Koruna oproti americké měně poklesla o celých 10 haléřů na úroveň 23,33 CZK/USD. Jediným námi sledovaným párem, v rámci kterého si česká měna v pondělí polepšila, byl pár s polským zlotým. Byť nutno podotknout, že její zisk byl ryze kosmetický – polepšila si o jeden haléř na hladinu 5,85 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Jak si na začátku nového týdne vedly ostatní regionální měny? V případě maďarského forintu to bylo podobné jako u české koruny – vůči euru si pohoršil. Zatímco ráno dosahoval kurz hodnoty 400,1 HUF/EUR, pozdě odpoledne to bylo již 401,9 HUF/EUR. A podobně dopadl i polský zlotý – ten si sice pár dílčích zisků připsal, ovšem zisky eura byly znatelně větší. I proto si euro nakonec polepšilo na hladinu 4,318 PLN/EUR, což je zhruba stejná hodnota, jakou měl kurz minulý čtvrtek.
- EURUSD: Kde euro naopak zaváhalo, byl měnový pár s americkým dolarem. Ještě chvíli po obědě sice byla situace víceméně „vyrovnaná“, závěrečné dvě hodiny obchodování ale patřily dolaru, jenž tak posílil na hodnotu 1,084 USD/EUR.
- Eurozóna: Projev šéfky Evropské centrální banky Christine Lagardeové.
- Německo: Projev šéfa tamní centrální banky Joachima Nagela.
- Polsko: Maloobchodní tržby, peněžní nabídka M3 (oboj září).
- USA: Index výrobní aktivity z okolí Richmondu (říjen).