- Maďarsko: Tamní centrální banka (MNB) dle očekávání ponechala sazby beze změny, hlavní sazba zůstává na úrovni 6,50 %.
- Polsko: Maloobchodní tržby v září klesly o 3,0 % r/r. Růst peněžní nabídky M3 v září zpomalil na 6,5 % r/r.
- USA: Index výrobní aktivity z okolí Richmondu v říjnu vzrostl na -14,0 b.
- EURCZK: České koruně se včera i za absence tuzemských makroekonomických statistik dařilo a dokázala tak zcela umazat pondělní ztráty. Na konci odpoledne probíhalo obchodování pod hladinou 25,25 CZK/EUR. Za pozornost bude v tomto týdnu stát domácí konjunkturální průzkum za říjen, který bude zveřejněn ve čtvrtek.
- USDCZK & PLNCZK: Na měnovém páru s americkým dolarem skončila česká koruna oproti pondělku takřka beze změny. Během včerejšího dne se obchodovalo v rozmezí 23,32 – 23,38 CZK/USD. Odpoledne česká měna zavírala pod hladinou 23,35 CZK/USD. Vůči polskému zlotému koruna zprvu oslabovala k hladině 5,86 CZK/PLN, později však ztráty dokázala umazat a v souhrnu tak posílila. Na konci odpoledne se pohybovala pod úrovní 5,85 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se maďarskému forintu vůči euru podařilo umazat pondělní ztráty a obchodování se v závěru odpoledne opět přesunulo na hranici 400 HUF/EUR. Maďarská centrální banka (MNB) dle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny, hlavní sazba tak zůstává na úrovni 6,50 % (na zářijovém zasedání sazby snížila o 25 bazických bodů). Viceguvernér banky B. Virag nedávno uvedl, že pauza ve snižování sazeb je pravděpodobná, a to v souvislosti s geopolitickou situací, kroky americké centrální banky (Fed) a riziky pro vývoj maďarské spotřebitelské inflace. Z polských makroekonomických statistik zklamaly zářijové maloobchodní tržby, které oproti očekávánému růstu meziročně naopak klesly o 3,0 % (v srpnu +2,6 % r/r). Sezónně očištěná data pak ukazují na prudký meziměsíční pokles o 6,7 %. Polský zlotý však na tato data nereagoval, skončil beze změny na hladině 4,32 PLN/EUR.
- EURUSD: Na hlavním měnovém páru se včera dařilo americkému dolaru, který tak rozšířil své předešlé zisky. Obchodování se postupně přesunulo do blízkosti hladiny 1,080 USD/EUR.
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra – předběžný odhad (říjen)
- USA: Prodeje stávajících nemovitostí (září), Projevy členů Fedu (Barkin), Béžová kniha Fedu