- Eurozóna: Index spotřebitelských cen se v lednu meziměsíčně snížil o 0,3 procenta. Co se týče jeho meziročního srovnání, zde statistici naopak evidují 2,5procentní nárůst.
- Německo: Index podnikatelského klimatu Ifo se v únoru meziměsíčně nezměnil a nadále se nachází na hodnotě 85,2 bodu.
- Polsko: Maloobchodní tržby v lednu meziročně vzrostly o 6,1 procenta. Lednová peněžní nabídka M3 meziročně narostla o 9,4 procenta.
- USA: Index národní aktivity v okolí Chicaga se minulý měsíc zastavil na úrovni -0,03 bodu, zatímco index výrobní aktivity v okolí Dallasu dosahuje nyní hladiny -8,3 bodu.
- EURCZK: Pondělí bylo na klíčové ekonomické události nabyté. Ovšem i uplynulý víkend byl pro devizové trhy zásadní, zejména pak pro ty evropské, jež reagovaly na výsledky nedělních parlamentních voleb v Německu. Ty dopadly víceméně podle očekávání, a proto i jejich dopad na jednotlivé měny byl spíše marginální. České koruně se každopádně na úvod posledního únorového týdne zadařilo, když si vůči euru polepšila o osm haléřů a posílila k hranici 25,02 CZK/EUR.
- USDCZK & PLNCZK: Také v případě páru s americkým dolarem zaznamenala česká měna několik zisků. Vyrovnat jimi ztráty z dopoledne ale nedokázala, a proto si ve výsledku oproti dolaru pohoršila a propadla se k hladině 23,9 CZK/USD. Třetí námi sledovaný korunový pár a třetí možná varianta, tedy remíza. V průběhu dne polský zlotý na úkor koruny sice posílil, ta však odpoledne všechny jeho zisky umazala a vrátila kurz na hodnotu 6,04 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Pondělí se vydařilo maďarskému forintu, jenž si polepšil z ranních 403,2 HUF/EUR na konečných 401,6 HUF/EUR. Vrátil se tak na úroveň z minulé středy. Pomyslné vítězství včera slavil i polský zlotý, který posiloval oproti euru zejména v čase kolem oběda. Díky těmto dílčím zisků snížil směnný kurz na úroveň 4,144 PLN/EUR.
- EURUSD: Dolar včera na hlavním měnovém páru posiloval až na pár výjimek de facto po celý den. A právě touto iniciativou si zajistil kurz 1,047 USD/EUR.
- ČR: Počet nově registrovaných vozů, index cen výrobců (obojí leden).
- Německo: Počet nově registrovaných vozů (leden), vývoj HDP (Q4/2024).
- Polsko: Počet nově registrovaných vozů, míra nezaměstnanosti (obojí leden).
- USA: Spotřebitelská důvěra, index výrobní aktivity z okolí Richmondu (obojí únor). Peněžní nabídka M2 (leden).