- Německo: Spotřebitelská důvěra podle agentury GfK v průzkumu na březen poklesla na -24,7 z únorových -22,6 bodu.
- Maďarsko: Obchodní bilance v prosinci v přebytku 458 mil. eur.
- USA: Prodeje novostaveb v lednu -10,5 % m/m a stavební povolení -0,6 % m/m.
- EURCZK: Obchodování koruny vůči euru se ve středu stabilizovalo lehce nad hladinou 24,90 CZK/EUR. S úterním posílením koruny hlouběji pod hranici 25 CZK/EUR (mimochodem se jedná o nejsilnější kurz koruny od loňského června) se samozřejmě pojí otázka, zda je aktuální posilování koruny udržitelné a zda se v závěru února a na začátku března může koruna podívat ještě na silnější hodnoty. Vycházíme z předpokladu, že za posledním posílením koruny stála kombinace faktorů – Výsledky německých voleb a okamžitá snaha o navýšení výdajů na obranu, oslabování amerického dolaru a pokles amerických úrokových sazeb a v neposlední řadě samozřejmě možný blížící se konec války na Ukrajině. Z této „euforie“ mimo jiné zatím těží i další středoevropské měny. Problémem je, že aby bylo posilování koruny udržitelné, tak je potřeba, aby se pozitivní očekávání začala postupně promítat i do reálných makroekonomických čísel. A to nemusí být úplně jednoduché. Již o víkendu se navíc pozornost může opět více stočit k celní politice USA (cla na Kanadu a Mexiko). Pokud tedy tato euforie vydrží, tak si může koruna vůči euru připisovat další zisky směrem k hladině 24,80 CZK/EUR a níže. V opačném případě, pokud pozitivní nálada finanční trhy opustí, se může koruna velmi rychle vrátit zpět nad hranici 25 CZK/EUR.
- USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru se včera koruna pohybovala především v rozmezí 23,70 – 23,80 CZK/USD. Na měnovém páru koruny s polským zlotým pokračovalo obchodování těsně nad hranicí 6 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn ve středu stálo za pozornost především posílení maďarského forintu pod hranici 400 HUF/EUR, kde se naposledy obchodovalo loni v říjnu. Posílení forintu lze dát do souvislosti i s tím, že Maďarská centrální banka (MNB) pravděpodobně nebude spěchat s dalším snižováním úrokových sazeb. Polský zlotý se vůči euru pohyboval primárně v rozmezí 4,135 – 4,145 PLN/EUR.
- EURUSD: Na hlavním měnovém páru se ve středu obchodování i nadále odehrávalo v okolí hladiny 1,05 USD/EUR. Z pohledu makroekonomických dat a událostí byla středa poměrně nezajímavá. Zajímavější bude z tohoto pohledu druhá polovina týdne. Dnes budou stát za pozornost především čísla z USA, která v případě, že budou slabší, mohou být impulsem k posílení eura výrazněji nad hladinu 1,05 USD/EUR.
- Slovensko: Konjunkturální průzkumy (únor)
- Eurozóna: Peněžní zásoba M3 (leden), Podnikatelská a spotřebitelská důvěra podle průzkumu Evropské komise (únor), Záznam z lednového zasedání Evropské centrální banky (ECB)
- Německo: Míra nezaměstnanosti (únor)
- Polsko: Hrubý domácí produkt (4. čtvrtletí)
- USA: Hrubý domácí produkt (4. čtvrtletí) – zpřesněný odhad, Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (leden), Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti (do 22/2), Rozjednané prodeje nemovitostí (leden), Projevy centrálních bankéřů (Fed) – Schmid, Barr, Bowmanová, Harker