- Eurozóna: Růst peněžní zásoby M3 v srpnu zrychlil na 2,9 % r/r z červencových 2,3 % r/r.
- Německo: Spotřebitelská důvěra podle agentury GfK v průzkumu na říjen vzrostla na -21,2 ze zářijových -21,9 bodu.
- USA: Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti do 21/9 zvolnily na 218 tis. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v srpnu 0 % m/m a v jádrové složce +0,5 % m/m. Hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí finálně 3,0 % k/k anualizovaně. Rozjednané prodeje nemovitostí v srpnu +0,6 % m/m.
- EURCZK: Obchodování koruny vůči euru se včera odehrávalo v blízkosti hladiny 25,15 CZK/EUR. Domácí makroekonomický kalendář byl včera po středečním zasedání ČNB prázdný a podobně tomu bude i dnes. Koruně, stejně jako dalším středoevropským měnám (HUF, PLN), se včera příliš nedařilo a měla spíše tendenci oslabovat. Nálada na globálních finančních trzích byla přitom s ohledem na ohlášené čínské stimuly do ekonomiky pozitivní.
- USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna včera v závěru odpoledne posílila k hladině 22,50 CZK/USD. Předpokládáme, že si na výraznější pohyby dolaru budeme muset počkat až do příštího týdne, kdy bude zveřejněna řada důležitých ekonomických statistik z USA. Vůči polskému zlotému včera koruna mírně posílila a v závěru odpoledne se nacházela v blízkosti hladiny 5,88 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Zbylým středoevropským měnám se včera příliš nedařilo. Maďarský forint oslabil nad hladinu 396 HUF/EUR. Polský zlotý v závěru čtvrtečního odpoledne oslabil těsně pod úroveň 4,28 PLN/EUR.
- EURUSD: Na hlavním měnovém páru se ve čtvrtek obchodování odehrávalo především v rozmezí 1,113 – 1,116 USD/EUR. Včera odpoledne byla sice zveřejněna řada statistik z americké ekonomiky a projevy měly i nejvyšší představitelé centrálních bank (ECB, Fed), ale jejich dopad do obchodování na eurodolaru byl jen omezený. Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti do 21/9 zvolnily na 218 tis. a čtyřtýdenní klouzavý průměr žádostí se snížil na 225 tis. (nejnižší hodnota od poloviny června). Z pohledu nových žádostí se situace na americkém pracovním trhu v září zlepšovala, což však lze přičíst i sezónnosti. Důležitější pohled na americký pracovní trh přinesou až statistiky v příštím týdnu v čele mírou nezaměstnanosti a tvorbou pracovních míst NFP. I proto předpokládáme, že se obchodování na eurodolaru dnes ještě udrží v rozmezí 1,11 – 1,12 USD/EUR.
- Eurozóna: Indikátory podnikatelské a spotřebitelské důvěry (září), Projevy centrálních bankéřů (ECB) - Lane
- Německo: Míra nezaměstnanosti (září)
- USA: Jádrový deflátor výdajů na osobní spotřebu PCE (srpen), Spotřebitelská důvěra podle Michiganské univerzity (září), Projevy centrálních bankéřů (Fed) – Bowmanová