Eurozóna: Peněžní nabídka M3 se v únoru meziročně zvýšila o rovná čtyři procenta.
USA: Hrubý domácí produkt v loňském čtvrtém čtvrtletí mezikvartálně vzrostl o 2,4 procenta. Zahraniční obchod se zbožím skončil v témže měsíci ve schodku 147,91 miliardy dolarů. Rozjednané prodeje nemovitostí v únoru meziměsíčně vzrostly o rovná dvě procenta. Index výrobní aktivity v okolí Kansas City dosahuje aktuálně hodnoty jednoho bodu.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Čtvrteční obchodování českou korunu v příliš dobré formě nezachytilo. Na měnovém páru s eurem ztratila šest haléřů, v důsledku čehož oslabila na hodnou 24,97 CZK/EUR. To je hranice, na které se pohybovala naposledy v pondělí.
USDCZK & PLNCZK: Začátek dne se pro korunu nesl ve znamení ztrát i na devizovém trhu s americkým dolarem. Odpoledne se však situace obrátila, načež se české měně podařilo všechny dřívější zisky dolaru umazat a k tomu přidat ještě něco navíc. Výsledkem tak bylo vylepšení kurzu z ranních 23,13 CZK/USD na pozdějších 23,12 CZK/USD. V případě měnového páru koruny a zlotého to bylo opět naopak. Dopoledne patřilo české měně, zatímco zbytek dne té polské. A právě zlotý nakonec ze vzájemného duelu vyšel vítězně, když posílil na hladinu 5,96 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Jak si včera vedly ostatní regionální měny? Maďarský forint vůči euru zaváhal, a to poměrně výrazně. Z ranních 400,2 HUF/EUR oslabil až na hodnotu 402,0 HUF/EUR. V případě eura a polského zlotého těsně zvítězila jednotná evropská měna, která navýšila směnný kurz na hladinu 4,186 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru, tedy euro-dolaru, se ve čtvrtek dařilo první jmenované měně. Ačkoliv se misky vah přesouvaly v průběhu celého dne z jedné strany na druhou, zisky eura byly zpravidla vždy větší, díky čemuž tato měna posílila na hodnotu 1,080 USD/EUR.