- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v únoru mírně vzrostla na -13,6 z lednových -14,2 bodu.
- Německo: Index cen průmyslových výrobců v lednu -0,1 % m/m a +0,5 % r/r.
- Polsko: V soukromém sektoru v lednu mzdy +9,2 % r/r a zaměstnanost -0,9 % r/r. Průmyslová produkce v lednu +0,5 % m/m a -1,0 % r/r. Ceny průmyslových výrobců v lednu -0,1 % m/m a -0,9 % r/r.
- USA: Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti do 15/2 mírně vzrostly na 219 tis. Index výrobní aktivity v okolí Philadelphie v únoru poklesl na 18,1 z lednových 44,3 bodu. Index vývoje americké ekonomiky v lednu poklesl o 0,3 % m/m.
- EURCZK: Koruna ve čtvrtek vůči euru posílila, vymazala včerejší ztráty a vrátila se zpět pod hladinu 25,10 CZK/EUR. Ke konci čtvrtečního odpoledne se pohybovala v blízkosti úrovně 25,05 CZK/EUR. Jedním z důvodů, proč se včera koruně dařilo, byl vývoj na eurodolaru. Na rozdíl od středy včera euro vůči dolaru posilovalo. Domácí makroekonomický kalendář byl včera opět prázdný. Dnes ráno budou zveřejněny únorové výsledky podnikatelských nálad a také spotřebitelská důvěra. V lednu důvěra spotřebitelů poměrně prudce poklesla, takže lze podle nás pro únor očekávat mírné zlepšení, zatímco v případě průmyslu se podle nás nálada v únoru mírně zhoršila. Koruna bude pravděpodobně i nadále především pod vlivem událostí a statistik z vnějšího prostředí.
- USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru koruna ve čtvrtek posílila, smazala středeční ztráty a vrátila se zpět pod hladinu 24 CZK/USD. Na měnovém páru s polským zlotým pokračovalo obchodování lehce nad hranicí 6 CZK/PLN. Oproti středě si koruna další zisky nepřipsala.
- EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny ve čtvrtek vůči euru posilovaly. Maďarský forint zamířil pod hladinu 402 HUF/EUR a polský zlotý k hladině 4,16 PLN/EUR. Mírně slabší čísla z polského pracovního trhu (nižší růst mezd, vyšší pokles zaměstnanosti) se do kurzu zlotého silněji nepromítl.
- EURUSD: Na hlavním měnovém páru sice euro vůči dolaru v první polovině týdne oslabovalo až k hladině 1,04 USD/EUR, avšak během čtvrtku euro větší část předchozích ztrát dokázalo vymazat a ke konci čtvrtečního odpoledne se pohybovalo na úrovni 1,047 USD/EUR. Včerejšek byl opět až na výjimky (spotřebitelská důvěra v eurozóně, týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA) chudý na nové statistiky. Dnešek však již bude v tomto směru zajímavější, když dopoledne budou poutat pozornost předběžné odhady indexů PMI ve službách a ve výrobě v eurozóně za únor. Slabší PMI mohou obchodování vrátit zpět směrem k hladině 1,04 USD/EUR, zatímco silnější PMI mohou být impulsem k posílení eura nad hladinu 1,05 USD/EUR. Zatím se na eurodolaru v tomto týdnu obchoduje tzv. do strany v rozmezí 1,04 – 1,05 USD/EUR.
- ČR: Konjunkturální průzkumy (únor)
- Eurozóna: Indexy PMI ve službách a ve výrobě (únor) – předběžné odhady, Projevy centrálních bankéřů (ECB) - Lane
- Německo: Indexy PMI ve službách a ve výrobě (únor) – předběžné odhady
- USA: Indexy PMI ve službách a ve výrobě (únor) – předběžné odhady, Prodeje starších domů (leden), Spotřebitelská důvěra podle průzkumu Michiganské univerzity (únor), Projevy centrálních bankéřů (Fed) - Jefferson